Cesa Veja (Penia)
Hotel beskrivelse
Hotellbeskrivning
Välkommen till Cesa Veja i Penia nära Canazei, en plats där du kan njuta av en härlig skidsemester omgiven av Dolomiternas imponerande berg och vinterlandskap. På Cesa Veja möts du av gästfrihet och värme som omedelbart får dig att känna dig som hemma. Lägenheterna är bekvämt belägna för Canazeis många skidområden så att du kan få ut det mesta av din semester i backarna. Du är aldrig långt från spännande äventyr i snön och mysiga kvällar i lugn takt.
Cesa Veja är perfekt för familjer, par och grupper av vänner som vill ha en avslappnad bas för sin skidsemester. Lägenheterna är inredda med en mysig atmosfär i åtanke.
Lägenheternas läge gör det lätt att ta sig runt. Du har relativt nära till Canazeis centrum där du kan uppleva stadens charmiga restauranger, butiker och livliga afterski-alternativ. Skidbussen stannar nära lägenheterna så att du enkelt kan ta dig till och från skidliftarna. Hotellet är också perfekt för dem som vill uppleva både skidåkning och stadens kultur på en och samma semester.
Med Cesa Veja som bas kan du njuta av både spänning och avkoppling i harmoni. Lägenheterna erbjuder allt du behöver för en härlig skidsemester med en härlig atmosfär och vänlig service.
Fem goda skäl
- Bra läge nära en av världens största skidområden
- Bekväma rum och lägenheter, perfekta för familjer och par
- Soligt läge
- Bo i Penia nära Canazeis restauranger, butiker och afterski-ställen
- Vänlig atmosfär som omedelbart får dig att känna dig som hemma
Værelser
Fakta
Fakta om Cesa Veja (Penia)
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Linne | Ingår |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Wi-Fi-anslutning | Ej tillgänglig |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till hiss/sluttning | 900 m |
| Centrum | 3000 m (Canazei) |
| Skidbuss | 250 m |
| Köpcentrum | 250 m |
| Skiduthyrning | 300 m |