Bockens resa
Hotel beskrivelse
Vacker storstuga för 16 personer med fantastisk utsikt och bra läge nära pist och längdskidspår på västra sidan av Kvitfjell. Det finns tillgång till ski-in/ski-out via skidvägen. Stugan är smakfullt inredd med bra rumsfördelning. Denna stuga kan hyras tillsammans med Kvitberget, som ligger precis intill Bukkerittet.
Stugan är 170 m2 med 5 sovrum. Vardagsrum med soffa, TV, matplats och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin och mikrovågsugn. Det finns även ett loftvardagsrum med TV.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00 / Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är utrustad med:
5 Separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Familje våningssäng
Sovrum 4: Familje våningssäng
Sovrum 5: 2 familje våningssängar
2 badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare.
Fakta
Fakta om Bukkerittet
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 650 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till centrum | 650 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.