Bjønnliskardet 69
Hotel beskrivelse
Bjønnliskardet 69 är en fantastisk lägenhet för 11 personer som ligger i soliga Kvitfjell Vest, precis vid pisten med ski-in/ski-out. Det finns en fantastisk utsikt där du kan njuta av solnedgången från soffan ut genom lägenhetens stora fönster. Lägenheten ligger på kort avstånd från restauranger och afterski.
Denna 115 m2 stora lägenhet är varmt och stilfullt inredd med soffa, TV och öppen spis. Utgång till balkongen. Välutrustat kök med kyl, frys, spis och diskmaskin. Matplats i anslutning till vardagsrummet/köket. Det finns även en TV-hörna i ett sovrum.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Bjønnliskardet 69 är möbleradmed:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning
Sovrum 3: Familjevåning
Sovrum 4: Familjevåning
2badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och tvättmaskin
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Bjønnliskardet 69
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till pist | 200 m |
| Avstånd till centrum | 2000 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.