Bjønnlia 95B
Hotel beskrivelse
Bjønnlia 95B är en mysig stuga med plats för 8 personer och ligger på den soliga västsidan av Kvitfjell. Stugan har ett mycket bra läge och standard. Den ligger i Bjønnlia-området där både skidbackar och längdskidspår finns i närheten och det finns tillgång till ski-in/ski-out.
På västra sidan av Kvitfjell finns skiduthyrning, sportbutik, olika matställen och ett barnområde, vilket gör området perfekt för barnfamiljer.
Stugan är på 60 m2 och har ett vardagsrum med varm atmosfär som har en soffa och TV. Utgång till terrassen. Vackert och välutrustat kök med spis, kyl, frys, diskmaskin, mikrovågsugn och Nespresso kaffemaskin. Stugan har två sovrum och 1 badrum.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en avgift
- Wi-Fi
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
2sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 cm x 200 cm)
Sovrum 2: 2 x Familjevåning (90 cm/ 120 cm x 200 xm)
Badrum:
Badrum 1: Toalett och dusch
Fakta
Fakta om Bjønnlia 95B
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 750 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till centrum | 500 m Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.