Bjønnlia 67
Hotel beskrivelse
Mysig stuga på västra sidan av Kvitfjell
Denna stuga har plats för upp till 15 personer och är en pärla med ett vackert läge vid pisten. Stugan är perfekt för familjen eller en grupp goda vänner som reser tillsammans, men ett perfekt läge för långa dagar med längdskidåkning eller i pisten. Det finns tillgång till ski-in/ski-out.
Den 228 m2 stora stugan har ett vardagsrum med soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin och spis. Det finns också en rymlig matsal. 6 sovrum och 4 badrum.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Wi-fi
- Stort torkrum för ytterkläder och pjäxor
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
6 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Familj våningssäng
Sovrum 4: Familj våningssäng
Sovrum 5: Familj våningssäng
Sovrum 6: Dubbel bäddsoffa och TV-rum
4 separata badrum:
Badrum 1: Toalett, dusch och bastu
Badrum 2: Toalett och dusch
Badrum 3: Toalett och dusch
Badrum 4: Toalett
Fakta
Fakta om Bjørnlia 67
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 450 m |
| Avstånd till pist | 200 m |
| Avstånd till centrum | 500 m Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.