Basläger 121
Hotel beskrivelse
Base Camp 121 är en funktionell lägenhet med plats för 7 personer, belägen i Kvitfjell Öst, mellanstationen. Ski-in/ski-out precis vid barnområdet och med gångavstånd till pister, längdskidåkning, restauranger, shopping och liftar.
Lägenheten är på 65 m2 och har en modern, öppen planlösning med ett vardagsrum med soffa, TV och en öppen spis för kalla vinterkvällar. Välutrustat kök med kyl, separat frys, spis, diskmaskin och en mysig matplats med plats för alla.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en extra kostnad
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är inreddmed:
2separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng och två våningssängar
Sovrum 2: Familjevåningssäng
1 dusch/wc med tvättmaskin.
Fakta
Fakta om Base Camp 121
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 300 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 900 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.