Residence La Roche Blanche
Hotel beskrivelse
Residence La Roche Blanche har ett centralt läge i Val Thorens, bara 50 meter från skidområdet. Stormarknader, butiker och restauranger ligger i området runt boendet.
Værelser
I Roche Blanche kan Thinggaard erbjuda:
Studiolägenhet för 2 personer – RB143:
Helt renoverad lägenhet på 18 m2 belägen på 4:e våningen. Vardagsrum/sittgrupp med utdragbar säng, TV och matvrå. Litet kök med spishäll, mikrovågsugn, ugn, diskmaskin och kylskåp. 1 dusch/toalett.
Fakta
Fakta om Roche Blanche
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Nej, det gör du inte |
| Till pisten | 50 m |
| Att lyfta | 150 m |
| Stadens centrum | 50 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Köpcentrum | 100 m |
| Skiduthyrning | 50 m |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Slutstädning | För en avgift |
| Bilparkering | ej tillgänglig |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Tillgång till internet | Mot en avgift |
| Wellness | Nej, det gör du inte |


