Wagrain Sport Hotell
Hotel beskrivelse
Sporthotel Wagrain är modernt och vackert inrett, med många bra faciliteter för avkoppling och välbefinnande, inklusive ett 550 m2 stort gym och en 1000 m2 stor wellnessavdelning med inomhuspool, bubbelpool, bastu och ångbad.
Hotellet ligger 400 m från Wagrains centrum och mittemot liften ”Grafenbergbahn”.
I vistelsen ingår halvpension bestående av frukost och middag.
Værelser
Thinggaard erbjuder följande rum på Sporthotel Wagrain:
Dubbelrum
Enkelrum
Dubbelrum med 1 extrasäng
Dubbelrum ”Luxus”
Familjerum med 2 dubbelsängar
Alla rum har dusch/toalett, hårtork, minibar, telefon, TV och gratis Wi-Fi.
Fakta
Fakta om Sporthotel Wagrain
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ja, det kan du |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Linne | Ingår |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Gratis WiFi | Gratis för alla |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
Avstånd
| Till pisten | 250 m |
| Till lyft | 250 m |
| Stadens centrum | 400 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Köpcentrum | 400 m |
| Skiduthyrning | 250 m |