Residence Le Shamrock – Le Lac
Hotel beskrivelse
Residence Le Shamrock ligger i Tignes Le Lac, med 100 meter till närmaste lift som kan ta dig till Le Lac, Val Claret och vidare till Val D´isere. Residenset ligger 100 meter från Lac de Tignes och inom 100 meter finns butiker, restauranger, barer, kaféer och en pool. Skiduthyrning finns 50 meter från lägenheterna och skidbussen stannar 100 meter från dörren. Skidbussen är gratis och går till Val Claret och vidare till Val D´isere.
Værelser
5-sovrumslägenhet för 10 personer:
Lägenheten är en 5-sovrumslägenhet på 105 m2, på 6:e våningen. Lägenheten består av ett vardagsrum/matrum med TV, balkong, 1 rum med 1 fransk säng, handfat och dusch, 1 rum med 2 sängar, 1 rum med 2 sängar, handfat och dusch, 1 rum med 2 våningssängar, separat dusch och toalett samt ett kök med öppen planlösning. Köket har ugn, diskmaskin, induktionshäll och mikrovågsugn. Det finns också en tvättmaskin och torktumlare i lägenheten. Lägenheten har en vacker utsikt över sjön, bergen och skidbackarna.

Fakta
Fakta om Le Shamrock
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | – |