Svartskasrdvegen 334
Hotel beskrivelse
Vacker stuga för 9 personer med perfekt läge på toppen av Kvitfjell Vest. Det är ett barnvänligt läge med ski-in/ski-out direkt intill den gröna pisten.
Stugan är 116 m2 stor med 3 sovrum och 3 badrum. Vardagsrummet är möblerat med soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med diskmaskin, spis, kyl/frys, kaffekokare och mikrovågsugn. Matplats i anslutning till köket.
Ytterligare information:
- Parkering utomhus
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan innehåller:
3sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 cm bred) + en utdragbar säng i låda
Sovrum 2: Dubbelsäng (150 cm bred)
Sovrum 3: Familjesäng (nedre säng 120 cm bred/ övre säng 80 cm bred)
I TV-rummet dubbel bäddsoffa (180 cm bred)
3badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Badrum 3: Toalett
Fakta
Fakta om Svartskardvegen 334
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 650 m |
| Avstånd till pist | 40 m |
| Avstånd till centrum | 3900 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.