Svartskardvegen 428
Hotel beskrivelse
Vacker, nybyggd stuga för 8 personer belägen på toppen av Kvitfjell Vest. Den ligger i ett bra och soligt läge med utsikt. Du bor precis intill pisten med tillgång till ski-in/ski-out, perfekt för långa dagar i backen eller i längdskidspåren.
Stugan är 136 meter stor med 4 sovrum och 3 badrum. Vardagsrummet är möblerat med en soffgrupp och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin, spis, mikrovågsugn, kaffekokare och matplats. Det finns en loftsäng i stugan.
Ytterligare information:
- Skidförvaring tillgänglig
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är utrustad med:
4sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 2: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 3: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 4: Våningssäng (90 x 200 cm)
3badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Badrum 3: Toalett
Fakta
Fakta om Svartskardvegen 428
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 0 m |
| Avstånd till pist | 80 m |
| Avstånd till centrum | 5100 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.