Stefanie House
Hotel beskrivelse
Haus Stafanie ligger i centrala Bad Hofgastein, med restauranger och shoppingmöjligheter inom gångavstånd från huset. Skidområdet ligger 1 km bort och skidbussen ligger bara 50 meter bort. Huset har en hiss och skidförvaring. Om du kör bil själv finns det parkering vid huset.
Værelser
Fakta
Fakta om Haus Stefanie
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Avstånd till pist | 1000 m |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 150 m |