Sportpension Therese – Sommar
Hotel beskrivelse
Sommarsemester
Njut av en avkopplande sommarsemester på Sportpension Therese i Westendorf, där varje dag börjar med en utsökt och näringsrik frukost som ingår i din vistelse, vilket ger dig den bästa starten på dagen i de österrikiska Alperna. Sportpension Therese drivs av ett välkomnande värdpar som bor på plats under hela sommaren och ger en personlig och hemtrevlig atmosfär. Det finns alltid tid för en pratstund, goda råd om området eller hjälp om du har några frågor – allt för att skapa en trygg miljö för din semester.
Sportpension Therese
Inredningen är i österrikisk stil och utstrålar trivsel. Det finns bra gemensamma utrymmen, som också är idealiska för större grupper eller familjer som reser tillsammans. Alla rum är välskötta och har egen toalett, dusch och TV. Det finns rum, men det finns också några bra lägenheter, som naturligtvis också har eget kök.
Bra läge
Sportpension Therese ligger i hjärtat av Westendorf, mindre än 200 meter från centrum och närmaste lift. Under sommaren körs flera liftar, vilket ger dig möjlighet att uppleva bergen på ett annorlunda och otroligt vackert sätt. Luta dig bara tillbaka och njut av den hisnande utsikten när du transporteras till toppen av berget. Inom en kort promenad till stadens centrum hittar du restauranger, shopping och butiker.
Thinggaard Rejser och värdparet är redo att välkomna dig under sommarsemestern.
Værelser
Fakta
Fakta om Sportspension Therese
| Bed & Breakfast | Frukost på morgonen |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Gratis WiFi | Gratis för alla |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till närmaste hiss | 300 m |
| Stadens centrum | 200 m |
| Köpcentrum | 250 m |
| Cykeluthyrning | 700 m |
| Salvenaland Hopfgarten | 6 kilometer |
| Alpinolino skogspark | 3 kilometer |
Beliggenhed
Therese Sportpension