Semesterhus Schwarzenegg
Hotel beskrivelse
Schwarzenegg ligger 1 km från Wagrains centrum och 1,3 km från liften Grafenbergbahn. Skidbussen går precis utanför huset. Det finns ett skidförråd och en bastu i huset mot en extra kostnad.
Værelser
Fakta
Semesterstuga Scwarzenegg |
|
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss m. | 1300 m |
| Avstånd till pist m. | 1300 m |
| Avstånd till stadens centrum m. | 1000 m |
| Avstånd till skidbuss | 20 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Pris, slutstädning per enhet | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Pris, sängkläder per person | Ingår i priset |
| Internet mot avgift | Internet gratis |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |