Segelstadsetra Hyttegrend 8
Hotel beskrivelse
Vacker stuga för 10 personer med perfekt läge i Kvitfjell Vest. Stugan ligger i ett soligt läge precis intill pisten, längdskidspår eller topptur till Segelstadseterkampen bakom stugan. Kort avstånd till afterski och restauranger.
Stugan är 127 m2 stor med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet är möblerat med en soffa, TV och braskamin. Det finns även en extra TV i ett av sovrummen. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin, spis, mikrovågsugn och Nespresso kaffemaskin. Matplats för 9 personer och plats för 2 personer vid matlagningsön. Utgång till terrassen.
Ytterligare information:
- Parkeringsplats för 3 bilar på innergården
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
4 sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 2: Familjevåning –dubbel nedre våningssäng ochenkel övre våningssäng(140 x 200 cm/90 x 200 cm)
Sovrum 3: Familjevåning – dubbelnedre våningssängoch enkel övre våningssäng (140 x 200 cm/90 x 200 cm)
Sovrum 4: Familjevåning- dubbel nedre våningssäng och enkel övre våningssäng (140 x 200 cm/90 x 200 cm)
2 badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Det finns en tvättstuga vid entrén med en tvättmaskin.
Fakta
Fakta om Segelstadsetra Hyttegrend 8
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 650 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till centrum | 1300 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.