Segelstadsetra Hyttegrend 6A
Hotel beskrivelse
Ny, vacker stuga för 8 personer belägen på västra sidan av Kvitfjell med fantastisk utsikt. Stugan ligger nära Kvitfjells alpina centrum med ski-in/ski-out tillgång till pist, längdskidspår och restauranger. Stugans panoramafönster släpper in fjällen och naturen i vardagsrummet, vilket ger ett vackert ljus och en fantastisk utsikt.
Stugan är 126 m2 stor med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet är möblerat med en soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med spis, kyl, frys, diskmaskin, Nespresso kaffemaskin och en mysig matplats för 9 personer.
Ytterligare information:
- Skidförvaring tillgänglig
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
4sovrum:
Sovrum 1: Våningssäng (90 x 200 cm)
Sovrum 2: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 3: Dubbelsäng (140 x 200 cm)
Sovrum 4: Dubbelsäng (140 x 200 cm)
2badrum:
Badrum 1: dusch och toalett
Badrum 2: toalett
Fakta
Fakta om Segelstadsetra Hyttegrend 6A
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 700 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till centrum | 1400 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.