Segelstadseterlia 17B
Hotel beskrivelse
Lyxig lägenhet för 10 personer på västra sidan av Kvitfjell. Fantastiskt läge med ski-in/ski-out precis intill pisten, längdskidspår och flera restauranger. Oleliften ligger bara några meter från stugan och härifrån tar du dig enkelt in till anläggningen.
Lägenheten är på 133 m2 med 4 sovrum och 3 badrum. Stort välutrustat kök med kyl, frys, spis och diskmaskin. Matplats och med lägenhetens stora fönster får man en unik känsla av rymd, ljust och med bra utsikt. Vardagsrummet har en soffa och öppen spis för varma kvällar. Det finns tillgång till terrassen. Det finns också ett loftvardagsrum med soffa och TV.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är möblerad med:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 2: Familjevåning + bäddsoffa (Nedre våning 160 x 200 cm/ övre våning 90 x 200 cm/ bäddsoffa 140 x 200 cm)
Sovrum 3: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
Sovrum 4: Dubbelsäng (180 x 200 cm)
3badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Badrum 3: Dusch, toalett och bastu
Fakta
Fakta om Segelstadseterlia 17B
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 300 m |
| Avstånd till pist | 30 m |
| Avstånd till centrum | 4500 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.