Sattlerweg
Hotel beskrivelse
Sattlerweg är ett mysigt hus med lägenheter som renoverades 2017. Huset ligger 300 meter från Bad Hofgasteins centrum och 1,5 km från liften och backarna. Skidbussen går 10 meter från huset och det finns parkering vid huset.
Værelser
Fakta
Fakta om Sattlerweg
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Avstånd till pist | 1500 m |
| Avstånd till hiss | 1500 m |
| Avstånd till stadens centrum | 300 m |