Residence Reine Blanche – Soleil
Hotel beskrivelse
Klassisk fransk alplägenhet
Residence Reine Blanche ligger i nedre delen av Val Thorens. Lägenheterna ligger direkt vid pisterna som leder till en av Val Thorens viktigaste knutpunkter. Härifrån kan liftarna transportera dig vart du vill i området.
Lägenheterna är enkelt inredda men bekväma och passar perfekt för familjer som vill ha en skidsemester där skidåkningen är viktigast. Du bor bara 5 minuter från centrum där det finns alla typer av shopping.
Værelser
Fakta
Fakta om Residence Reine Blanche
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 25 m |
| Avstånd till stadens centrum | 150 m |
| Avstånd till skidbuss | 200 m |
| Mottagning | Ingen mottagning |
| Restaurang | Ingen tillgänglig |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Bastu | ej tillgänglig |
| Bilparkering | ej tillgänglig |
Beliggenhed
Residence Reine Blanche