Residence Montana Plein Sud
Hotel beskrivelse
Lyx i centrum av Val Thorens!
Montana Plein Sud är ett nytt, modernt 5-stjärnigt komplex som ligger centralt med allt inom gångavstånd. Pisterna, skidcentret och shoppingområdet ligger i närheten. Efter en hård dag i backen kan du koppla av i spaet med bastu, ångbad och uppvärmd pool. Montana Plein Sud är ett utmärkt val för en oförglömlig vintersemester!
Varje lägenhet är inredd i alpin chaletstil med trämöbler och en vardagsrumsdel med matplats. De har även en platt-TV med satellitkanaler och DVD-spelare. Alla lägenheter har ett fullt utrustat kök med ugn, kylskåp och diskmaskin.
Om du inte vill laga mat ligger stadens centrum bara 300 meter bort.
Værelser
I Residence Montana Plein Sud, Thinggaard kan erbjuda:
3-sovrumslägenhet för 2-4 personer:
Dessa lägenheter är mellan 55 – 60 m2 med balkong. Vardagsrum med soffa, TV och telefon. Välutrustat kök i öppen planlösning med kyl/frys, spishäll, ugn, diskmaskin, kaffebryggare, vattenkokare och brödrost. 1 sovrum med dubbelsäng och dusch/wc. 1 sovrum med 2 enkelsängar. 1 badrum/toalett.


4-rums-lägenhet för 6 personer:
Lägenhetermellan 70 och 80 m2 med balkong. Elektriskt utrustat öppet kök med kyl med frys, spishäll, ugn, diskmaskin, kaffemaskin, vattenkokare och brödrost. 1 sovrum med 2 enkelsängar, TV och dusch/toalett. 1 sovrum med dubbelsäng och TV. 1 sovrum med 2 enkelsängar. 1 badrum/toalett.


Fakta
Fakta om Residence Montana Plein Sud
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 300 m |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Pool | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |