Residence Les Temples du Soleil
Hotel beskrivelse
Residence Les Temples du Soleil ligger i stadsdelen Rue de Soleil med pisten precis utanför huset. Närmaste snabbköp och restaurang ligger 50 meter bort.
Værelser
3-rumslägenhet för 6 personer:
Lägenheten är 35 m2 och är trevligt inredd med ett vardagsrum med 1 bäddsoffa för 2 personer och TV. Utgång till balkongen. 1 rum med dubbelsäng (bredd 140 cm) och ett mindre rum med våningssängar. Litet kök med diskmaskin, spis, brödrost, vattenkokare, kaffemaskin och kombi-ugn. 1 badrum med sep. toalett. Vacker utsikt över bergen och backarna.
Fakta
Fakta om Residence Les Temples du Soleil
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 5 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 0 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ja, mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |