Residence Le Silveralp
Hotel beskrivelse
Residence Le Silveralp ligger i ett lugnt område med endast 50 meter till pisterna och en lift inte långt från huset. Shopping och butiker ligger cirka 300 meter bort.
Huset erbjuder lägenheter med plats för 4 – 5 personer.
Værelser
I Residence Le Silveralp kan Thinggaard erbjuda:
Lägenhet med 2 sovrum för 5 personer:
Denna 40 m2 stora lägenhet med balkong ligger på 6:e våningen. Vardagsrum med bäddsoffa, TV och matplats. 1 sovrum med 2 enkelsängar och 1 stuga med 1 våningssäng. 1 badrum/toalett.
2-rumslägenhet för 4 personer:
Denna lägenhet är 36 kvadratmeter stor med balkong och ligger på 5:e våningen. Vardagsrum med soffa, TV och matplats. Kök med ugn, spishäll, kylskåp och diskmaskin. 1 badrum/toalett. 1 sovrum med 2 enkelsängar och 1 stuga med bäddsoffa.
2-rumslägenhet för 4 personer:
Denna lägenhet är 36 kvadratmeter med balkong och ligger på 5:e våningen. Vardagsrum med soffa, TV och matplats. Kök med ugn, spishäll, kylskåp och diskmaskin. 1 badrum/toalett. 1 sovrum med 2 enkelsängar och 1 stuga med bäddsoffa.
Fakta
Fakta om Residence Le Silveralp
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 150 m |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutstädning | Ja, mot en avgift |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ja, mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | nej |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |








