Residence Val Claret – Val Claret
Hotel beskrivelse
Residences Val Claret är olika lägenhetskomplex i Tignes Val Claret. Lägenheterna är mysiga och i sann fransk stil. De ligger alla i centrum av staden, så du är inte långt från backarna, liftarna, shopping eller stadslivet. Lägenheterna är fördelade i olika hus, alla med bra lägen.
Værelser
I Odalys Résidence Val Claret kan Thinggaard erbjuda:
Alla lägenheter är inredda på olika sätt och beskrivningarna är vägledande.
Studiolägenhet för 3 personer:
Denna typ av lägenhet är ca 15 – 18 m2 med vardagsrum/lounge med bäddsoffa/utdragbar säng för 2 personer och TV. Litet kök med kylskåp, spis och mikrovågsugn. 1 dusch/toalett.
Studiolägenhet för 4 personer:
Lägenheter på ca 18 m2 med vardagsrum med utdragbar säng för 2 personer, matplats och TV. Litet kök med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. 1 dusch/toalett.
Lägenhet med 2 sovrum för 5 personer:
Denna typ av lägenhet är ca 25 – 35 m2 stor och har ett vardagsrum med bäddsoffa eller utdragbar säng för 2 personer, TV och matplats. Litet kök med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. 1 sovrum med 1 enkelsäng och 1 våningssäng eller rummet kan möbleras med våningssängar och 1 säng i entréhallen. 1 dusch/toalett.
3-rums-lägenhet för 8 personer:
Lägenheterna är ca 45 m2 stora och har vardagsrum med bäddsoffa och våningssäng för 4 personer. 2 sovrum med 2 sängar i varje rum. 1 dusch/toalett. Litet kök med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn.
4-rumslägenhet för 8 personer:
Lägenheterna är ca 55 – 65 m2 med vardagsrum med bäddsoffa för 2 personer och 3 sovrum med 2 sängar i varje rum. Litet kök med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. 1 dusch/toalett.
Fakta
Fakta om Odalys Résdience du Val Claret
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100-500 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår, utom kök |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Internet mot en avgift | Ja, mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering för bil | Ja, mot avgift |