Montana Full South (VTH220)
Hotel beskrivelse
Det vackra Montana Plein Sud, en 5-stjärnig anläggning från 2011, är centralt beläget med allt inom gångavstånd. Pisterna, skidcentret och shoppingområdet ligger i närheten. Efter en hård dag i backen kan du koppla av i spaet med bastu, ångbad och uppvärmd pool. Montana Plein Sud är ett utmärkt val för en oförglömlig vintersemester!
Varje lägenhet är inredd i alpin chaletstil med trämöbler och en vardagsrumsdel med matplats. De har även en platt-TV med satellitkanaler och DVD-spelare. Alla lägenheter har ett fullt utrustat kök med ugn, kylskåp och diskmaskin.
Værelser
I Montana Plein Sud erbjuder Thinggaard följande lägenheter:
3-rumslägenhet för 4 personer:
Lägenheten är på 55 m2 och är modernt inredd. Lägenheten har ett vardagsrum med matbord, TV och utgång till balkong. 2 sovrum med 2 sängar i varje och dusch/toalett. Litet kök med ugn, diskmaskin, spishäll, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn och kaffebryggare.

4-rumslägenhet för 6 personer:
Denna lägenhet är 75 m2 och är modernt inredd med ett vardagsrum med matbord, TV och utgång till en balkong. 3 sovrum, alla med 2 sängar och dusch/toalett. Litet kök med spishäll, ugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn och kaffebryggare. Från lägenheten har man en vacker utsikt över bergen.

Fakta
Fakta om Montana Plein Sud
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Nej, det gör du inte |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Slutstädning | Ingår, men inte kök |
| Bilparkering | ej tillgänglig |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
Avstånd
| Till pisten | 0 m |
| För hiss | 0 m |
| Centrum | 0 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Köpcentrum | 150 m |
| Skiduthyrning | 50 m |