Montagnettes Soleil 1
Hotel beskrivelse
Montagnettes Soleil 1 och 2 ligger på 2300 meters höjd i ett soligt läge med fri utsikt över bergen. Här erbjuds stora, mysiga lägenheter med separata ingångar och allt du behöver för en härlig skidsemester i Val Thorens. Huset är centralt beläget med pister, liftar, restauranger och barer inom gångavstånd.
Værelser
Montagnettes Soleil 1 har följande lägenheter:
Alla lägenheter har värdeskåp, öppen spis och ett välutrustat kök med ugn, mikrovågsugn, kylskåp, spis, diskmaskin, kaffebryggare, vattenkokare och brödrost.
4-rumslägenhet för 6 personer:
Lägenheten är 72 m2 och har tillgång till en balkong. Vardagsrum med öppen spis, soffa, TV och matplats. Välutrustat kök. 1 sovrum med dubbelsäng, 1 sovrum med 2 enkelsängar och en kabin med våningssängar. 2 dusch/toaletter.
6-sovrumslägenhet för 8 personer:
Denna 95 m2 stora lägenhet är fördelad på 3 våningar. Vardagsrum/sittgrupp med TV, öppen spis, soffa och matplats. Välutrustat kök. 1 dubbelrum och 3 enkelrum. 3 dusch/toalett. Utgång till balkongen.
6-sovrumslägenhet för 8 personer med bastu:
Lägenheten är 115 m2 och fördelad på 4 våningar. Vardagsrum med soffa, TV, matplats och öppen spis. Välutrustat kök. 1 sovrum med dubbelsäng och 3 sovrum med enkelsäng. 3 dusch/WC och 1 bastu. Tillgång till balkong, skotork och skidförråd.
Fakta
Fakta om Montagnettes Soleil 1
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Nej, det gör du inte |
| Avstånd till hiss | 75 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 0 m |
| Avstånd till skidbuss | 0 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår, utom köksstädning |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Wi-fi | Ingår i priset |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |