Residence Les Etincelles – Montana Village**** Le Lac
Hotel beskrivelse
Les Etincelles är ett rustikt och bekvämt hus som ligger ovanför Tignes Le Lac, 300 meter från Tignes centrum och direkt vid skidområdet.
I huset: reception, restaurang, bar, bastu, ångbad, bubbelpool (mot avgift), solterrass, skidförråd, tork för pjäxor. Gemensamt garage. Från Les Etincelles är det 500 m till affärer och restaurang. Nästa skidlift 250 m, skidbacke 50 m. Vid bra skidförhållanden kan du åka skidor till huset.
Semesterbostäderna kan variera i fråga om bostadsyta, planlösning, utrustning och möbler.
Værelser
I Le Etincelles erbjuder Thinggaard följande lägenheter:
Alla lägenheter varierar i storlek, planlösning och möblering.
3-rumslägenhet för 4 personer:
Denna typ av lägenhet är 45 m2. Gemytlig och med mycket trä inredd: vardags-/matrum med matbord och TV. 2 rum, till varje rum hör 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett. Uteplats. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
3-sovrumslägenhet för 6 personer:
Denna typ av lägenhet är 45 m2 och rymmer 6 personer. Lägenheten är mysig och har mycket trä. Vardagsrum med 1 bäddsoffa för 2 personer, matbord och satellit-TV. 2 sovrum, alla rum med 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett. Uteplats. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
4-sovrumslägenhet för 6 personer:
Denna typ av lägenhet är 55 m2. Hemtrevligt vardagsrum/matrum med matbord och TV. 3 sovrum, alla rum med 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett, badkar/toalett eller dusch/toalett. Eluppvärmning. Balkong. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
4-rums-lägenhet för 6 personer med öppen spis:
Denna typ av lägenhet är 65 m2. Gemytlig med vardags-/matrum med matbord och TV samt öppen spis. 3 rum, till varje rum hör 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett, badkar/toalett eller dusch/toalett. Eluppvärmning. Balkong. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
4-rumslägenhet för 8 personer med stuga och privat bastu:
Lägenhet 100 m2, gemytlig och möblerad med vardagsrum/matsal med matbord och TV. 3 sovrum, alla rum med 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett, badkar/toalett eller dusch/toalett. Privat bastu. Balkong. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
5-sovrums-lägenhet för 8 personer:
Lägenhet 70 m2 på 2 våningar. Gemytlig inredd med vardagsrum/matrum, matbord och TV. 4 rum, till varje rum hör 2 sängar. Öppet kök (4 kokplattor, miniugn, diskmaskin, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, elektrisk kaffemaskin). Badkar, separat toalett. Uteplats. Fantastisk utsikt över bergen. Gratis internet.
Fakta
Fakta om Le Etincelles – Village Montana
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m |
| Avstånd till skidbuss | – |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar & sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Beliggenhed
The Sparks – Montana Village