Laftestølen 17
Hotel beskrivelse
Ny, vacker stuga för 8 personer med utmärkt läge på Kvitfjell Varden. Det finns ski-in/ski-out.
Stugan är 102 m2 stor med 4 sovrum och 2 badrum. Stort vardagsrum i öppen planlösning med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök i anslutning till vardagsrummet med kyl, frys, diskmaskin och spis. Utgång till solig terrass.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning
Sovrum 3: Våningssäng
Sovrum 4: 2 x enkelsängar
2 separata badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Laftestølen 17
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 800 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till centrum | 1500 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.