Lägenhet Walter
Hotel beskrivelse
Apartment Walter är ett flerfamiljshus som ligger 250 meter från Bad Hofgasteins centrum. Huset har hiss, skidförvaring, tvättmaskin och torktumlare (extra kostnad). Parkering finns vid huset.
Liften och backarna ligger 1 kilometer bort och skidbusshållplatsen ligger 150 meter från huset.
Værelser
Fakta
Fakta om Apartment Walter
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till pist | 1000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 250 kilometer |
| Avstånd till skidbuss | 150 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet |
Nej, det har du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |