Lägenhet Reiterhaus – Sommar
Hotel beskrivelse
Välkommen till Apartment Reiterhaus!
Vi är stolta över att kunna presentera Thinggaards Apartment Reiterhaus i Wagrain. Vi har hela huset till vårt förfogande och våra danska värdar kommer att hjälpa dig under hela din vistelse. De har stor kunskap om området och är alltid redo med goda råd, oavsett om det handlar om området, barer eller mysiga restauranger.
Huset ligger mitt i den mysiga stadskärnan, precis intill det lilla torget. Det finns båtar, butiker, barer, kaféer och restauranger i närheten. Om du letar efter en mysig lägenhet inredd i en mysig österrikisk stil, med ett centralt läge och till mycket rimliga priser, är Thinggaards Apartment Reiterhaus definitivt något för dig.
I samma byggnad finns också mysiga dubbelrum som säljs med frukost, som kan ses och bokas på denna sida.
Salzburg Sportwelt Card – Gästkort
Om du bor på Hotel Grafenwirt, Pension Reiterhaus eller Apartment Reiterhaus på din sommarsemester i Wagrain får du ett Salzburger Sportwelt Card – ett gästkort som ger dig tillgång till många aktiviteter i Wagrain-Kelinarl-området. Med kortet får du daglig entré till Wasserwelt Wagrain, guidade vandringar och rabatter på många andra aktiviteter. Observera att detta inte är ett liftkort.
Sommarkort
Om du bor på Hotel Grafenwirt, Pension Reiterhaus eller Apartment Reiterhaus ingår ett Sommer Card som ger dig tillgång till många aktiviteter i Wagrain-Kelinarl-området. Med kortet får du daglig entré till Wasserwelt Wagrain, guidade vandringar och rabatter på många andra aktiviteter. Observera att det inte är giltigt som liftkort.
Værelser
Fakta
Fakta om Apartment Reiterhaus
| Sommarkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Bilparkering | Ja(mot avgift) |
Faciliteter
| Lounge | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Gratis WiFi | Gratis för alla |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till närmaste hiss | 500 m |
| Centrum | 0 m |
| Köpcentrum | 250 m |
| Cykeluthyrning | 3,4 kilometer |
| Äventyrspool Vattenvärld | 850 m |
| Tennisbana | 900 m |
Beliggenhed
Lägenhet Reiterhaus