Kvitfjelltoppen 59D
Hotel beskrivelse
Modern och praktisk lägenhet för 8 personer med ett fantastiskt läge mot toppen av Kvitfjell Vest. Ski-in/ski-out via skidvägen som ligger precis utanför dörren. Längdskidspåren går också precis vid huset. Detta är en perfekt lägenhet för familjer eller vänner som reser tillsammans.
Lägenheten är på 115 m2 med 3 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet är utrustat med en soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin och matplats.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är möbleradmed:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familj våningssäng
Sovrum 3: Familj våningssäng
2Badrum:
Badrum 1: Toalett, dusch, bastu, tvättmaskin
Badrum 2: Toalett och dusch
Fakta
Fakta om Kvitfjelltoppen 59D
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 250 m |
| Avstånd till pist | 250 m |
| Avstånd till centrum | 4200 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.