Kvitfjelltoppen 40
Hotel beskrivelse
Denna lägenhet är för dig som vill bo högst upp på Kvitfjells soliga västsida. Lägenheten har plats för 8 personer och har en vacker utsikt där du kan njuta av solnedgången från soffan. Det finns ski-in/ski-out.
Lägenheten är på 140 m2 med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet har en soffa, fåtöljer och en öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin och matplats. Ett sovrum fungerar som ett mysigt TV-rum. Det finns ett uppvärmt skidförråd.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är utrustadmed:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng – 160 cm bred
Sovrum 2: Dubbelsäng – 160 cm bred
Sovrum 3: Dubbelsäng – 160 cm bred
Sovrum 4: Dagbädd som kan ändras till en dubbelsäng – 160 cm bred och TV
2 badrum
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Kvitfjelltoppen 40
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 550 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till centrum | 4200 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.