Residence Le Jhana (IH) – Val Claret
Hotel beskrivelse
Vackert, rustikt, komfortabelt residens ”CGH Résidence & Spa LE JHANA” med 19 lägenheter i byggnaden. I staden Tignes Val Claret belägen vid skidområdet. I byggnaden finns hiss, skidrum med tork för pjäxor, tvättmaskin och torktumlare (extra avgift) samt gemensamt garage (extra avgift).
Pool, bastu, fitnessrum, massage (extra kostnad), ångbastu, bubbelpool finns på CGH Le Nevada.
Från Le Jhana är det 200 meter till närmaste butiker och 100 meter till restauranger och kaféer. Stollift, skidbackar och skiduthyrning ligger 150 meter från lägenheten.
Værelser
3-sovrumslägenhet för 6 personer:
Lägenheten är en 3-sovrumslägenhet på 45 till 60 m2. Lägenheten består av ett vardagsrum/matsal med 1 bäddsoffa för 2 personer, balkong, 1 sovrum med 2 sängar, 1 rum med 1 fransk säng, badrum och ett kök med öppen planlösning. I köket finns ugn, diskmaskin, spishäll, brödrost, vattenkokare och kaffebryggare. Slutstädning ingår.

Fakta
Fakta om Le Jhana
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 25 m |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till Internet | Ja, det kan du |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Pool | Ja, det kan du |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Bilparkering | Mot avgift |