Huset Stark
Hotel beskrivelse
Haus Stark ligger i Pettneu am Arlberg och byggdes 2003. Det ligger 400 meter från Pettneus centrum och 6 km från St. Anton. Det finns shoppingmöjligheter i Pettneu och en restaurang ligger 100 meter bort. Skidbussen stannar 100 meter från huset och skidliften i St Anton ligger 5 km bort.
Huset har en bastu (för användning 3 gånger i veckan), tork för pjäxor och tvättmaskin. Det finns en parkeringsplats framför huset.
I Haus Stark erbjuder Thinggaard två moderna lägenheter med plats för 6 till 10 personer.
Værelser
Fakta
Fakta om Haus Stark
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 5 kilometer |
| Avstånd till pist | 5 m |
| Avstånd till stadens centrum | 5 m (St Anton) & 400 m Pettneu |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sängkläder / handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |