Hus Schimpfössl Katharina
Hotel beskrivelse
Schimpfössl Katharina House ligger 750 meter från stadens centrum och skidområdet. Närmaste restaurang ligger 200 meter från huset.
Værelser
I Haus Schimpfössl Katharina erbjuder vi följande lägenheter:
Lägenhet med 1 sovrum för 2 personer:
Lägenheten är på 25 m2 och ligger på 2:a våningen. Lägenheten är mysig och består av 1 dubbelrum med tillhörande badrum, utgång till balkong och ett kök med matbord, spis, diskmaskin och mikrovågsugn. Lägenheten har fantastisk utsikt över bergen och staden.

Lägenhet med 3 sovrum för 4 personer:
Lägenheten med 3 sovrum är 60 m2 och ligger på bottenvåningen i huset. Lägenheten består av 2 dubbelrum med tillhörande badrum och ett kök med matplats. Köket är utrustat med ugn, diskmaskin, spishäll och frys.

Fakta
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss m. | 750 m |
| Avstånd till pist m. | 750 m |
| Avstånd till stadens centrum m. | 750 m |
| Avstånd till skidbuss | 150 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Pris, slutstädning per enhet | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Pris, sängkläder per person | Ingår i priset |
| Internet mot avgift | Internet gratis |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |