Hus Achenstrasse
Hotel beskrivelse
Haus Achenstrasse ligger i stadens centrum i lugna omgivningar. Huset har lägenheter som rymmer upp till 4 personer och de är alla olika inredda.
Huset ligger i ett lugnt område i centrala Bad Hofgastein, med 200 meter till shopping och 700 meter till gågatan. Skidbussen avgår 50 meter från huset och den närliggande liften Schlossalmbahn ligger 650 meter bort.
Huset har hiss, skidförvaring och parkeringsplats vid huset om du kör själv.
Værelser
Fakta
Fakta om Haus Achenstrasse
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | För en avgift |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Wi-Fi-anslutning | Ingår i paketet |
| Avstånd till pist | 650 m |
| Avstånd till hiss | 650 m |
| Avstånd till stadens centrum | 700 m |