Hotell Eva Village
Hotel beskrivelse
Unikt och mysigt hotell i Saalbach, centralt beläget och med ski-in/ski-out tillgång till pisterna. Eva Village är ett hotell med fokus på god design och kvalitet. Hotellet har bastu, 800 m2 spa, bar och loungeområde. Wi-Fi finns tillgängligt i hela hotellet.
Restaurang:
Halvpension ingår i priset och består av österrikiska kvalitetsprodukter och gourmetmenyer. Till frukost kan du blanda din egen färska vitaminbooster och njuta av allt lokalt från bröd till bacon.
Lounge och bar:
Baren uppfyller dina kriterier och är en magisk plats. Det finns ingenting som inte finns! En plats för roliga kvällar och intensiva samtal. Du kan njuta av din förfriskning i baren eller på terrassen i bekväma soffor.
Spa:
Eva har också ett spa- och hälsocenter där ingenting saknas. I inomhuspoolen finns jacuzzi, bastu, solarium och en relaxavdelning med öppen spis. I spaavdelningen erbjuds massage och ansiktsbehandlingar. Från spaet har man tillgång till en vacker solterrass med utsikt över bergen.
Værelser
Fakta
Information om Eva Village
| Kost och logi | Halvpension |
| Avstånd till hiss | 25 m |
| Avstånd till pist | 25 m |
| Avstånd till stadens centrum | 0 m |
| Avstånd till skidbuss | 25 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Liftkort | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Wi-fi | Gratis för alla |
| Pool | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Bilparkering | Ja (mot avgift) |