Hotell Annerlhof
Hotel beskrivelse
Hotel Annerlhof är ett familjeägt hotell med 10 rum och en lägenhet. Hotellet ligger bara 500 meter från Maria Alms centrum och 400 meter från liften Natrunbahn. Skidbussen går 100 meter från hotellet. Hotellet är lämpligt för familjer och par som vill bo i lugna omgivningar på ett trevligt hotell.
I vistelsen på Hotel Annerlhof ingår frukost.
Værelser
På Hotel Annerlhof kan Thinggaard erbjuda:
Dubbelrum:
Rummet har dubbelsäng, TV och dusch/toalett. Vissa rum har balkong. Gratis tillgång till internet.
Familjerum för 4 personer:
Familjerummet består av 2 dubbelrum som är förbundna med en dörr. Det finns TV i enkelrummet och gratis internet ingår. Det finns 1 dusch/toalett i anslutning till rummet.
2-rumslägenhet för 4 personer:
Denna lägenhet är 45 m2 och består av ett sovrum med dubbelsäng och ett vardagsrum med en stor bäddsoffa för 2 personer och TV. 1 badrum/toalett. Det finns också ett välutrustat litet kök i lägenheten. Utgång till balkongen. Slutstädning kan köpas till för DKK 375,-.
Fakta
Fakta om Hotel Annerlhof
| Liftkort | Ingår i priset |
| Bed & Breakfast | Frukost på morgonen |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Ja, det kan du |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Sängkläder / handdukar | Ingår i priset |
| Slutlig rengöring | Ingår* |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
| Avstånd till hiss | 400 m |
| Avstånd till pist | 400 m |
| Avstånd till stadens centrum | 500 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
*Slutstädning ingår inte i hyran av lägenheten, detta är en extra kostnad.








