Haus Schneider i St. Anton
Hotel beskrivelse
Familjen Schneiders hus har ett mycket centralt läge, bara 100 meter från centrum av St Anton. Butiker och restauranger ligger 100 meter från huset. Skidområdet ligger 800 meter från huset, men den kostnadsfria skidbussen går 200 meter från dörren.
Værelser
I Haus Schneider kan vi erbjuda följande lägenheter:
Lägenhet med 3 sovrum för 6 personer:
Lägenheten är på 70 m2 och ligger på 1:a våningen i huset. Lägenheten är trevligt inredd och innehåller ett vardagsrum med 2 bäddsoffor, matplats, utgång till balkongen och 2 dubbelrum. Badrum med dusch. Lägenheten har ett kök i öppen planlösning med ugn, diskmaskin, spis och kaffebryggare.
Fakta
Hus Schneider |
|
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss m. | 750 m |
| Avstånd till pist m. | 750 m |
| Avstånd till stadens centrum m. | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 150 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Pris, slutstädning per enhet | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Pris, sängkläder per person | Ingår i priset |
| Internet mot avgift | Internet gratis |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |