Residence Neige d’or – Val Claret
Hotel beskrivelse
Residence Neige d´or i Tignes Val Claret har ett utmärkt läge. Med bara 20 meter till skidområdet, skidbackarna och skiduthyrningen har du skidåkningen precis utanför dörren. Dessutom ligger shopping, restauranger, bagerier och barer inom 50 meter från lägenheterna.
Værelser
3-sovrumslägenhet för 6 personer:
Lägenheten är en 3-sovrumslägenhet på 46 m2 på 1:a våningen. Lägenheten är helt renoverad och består av ett vardagsrum/matsal med 1 dubbel bäddsoffa, TV, terrass, stuga med 1 dubbel bäddsoffa, 1 rum med 1 fransk säng och TV, separat dusch och toalett samt ett kök med öppen planlösning. Köket har diskmaskin, spishäll och mikrovågsugn. I lägenheten finns tvättmaskin och torktumlare för fri användning. Lägenheten har en mycket fin utsikt över bergen och skidbackarna. I lägenheten ingår slutstädning.

Fakta
Fakta om Neige dór
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 20 m |
| Avstånd till pist | 20 m |
| Avstånd till stadens centrum | 50 m |
| Avstånd till skidbuss | 300 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Internet mot avgift | Internet gratis |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |