Geilotjødnvegen 24C – Lägenhet
Hotel beskrivelse
Geilotjødnvegen 24C är en modernt inredd lägenhet med plats för 10 personer. Den har ett utmärkt läge precis vid backarna i Kikut med tillgång till ski-in/ski-out. Längdskidspåren ligger inte heller långt från lägenheten. Det är en lägenhet med gott om utrymme för familj och vänner som reser tillsammans.
Kikut ligger i anslutning till Vestlia och är ett vackert område under utveckling. Från Vestlia går det skidbussar till Geilo och Slaatta skidcenter.
Lägenheterna i Kikut är bäst lämpade för dem som kör själva.
Observera att du måste vara över 25 år för att hyra lägenheten och att den inte hyrs ut till ungdomsgrupper.
Værelser
Geilotjødnvegen 24C är en nybyggd lägenhet med plats för 10 personer på 2 våningar. På lägenhetens första våning finns en stor entréhall med plats för ytterkläder, 1 dusch/toalett. Stort vardagsrum med matplats för 10 personer, soffa och TV. I anslutning till vardagsrummet finns ett trevligt och välutrustat kök. Det finns tillgång till två balkonger och en vacker utsikt över Reines skärgård. På denna våning finns också ett sovrum med en dubbelsäng. På 2:a våningen finns ett stort sovrum med en stor dubbelsäng (180 cm), bäddsoffa och skrivbord. 1 sovrum med dubbelsäng, 1 rum med våningssäng där den nedre våningssängen kan vara upp till 150 cm bred. På denna våning finns en stor dusch/toalett och bastu. Det finns två parkeringsplatser till lägenheten.
Fakta
Fakta om Geilotjødnvegen 24C
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 0 m |
| Avstånd till pist | 0 m |
| Avstånd till stadens centrum | 5400 m |
| Avstånd till skidbuss | Vid Vestlia – 5800 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 180,- per person |
| Internet mot avgift | Ingår i priset |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |