Gammelseteråsen 70B
Hotel beskrivelse
Praktisk och vacker stuga i Kvitfjell Öst med plats för 16 personer. Enkel tillgång till backar och längdskidspår. Skidor in/skidor ut.
Stugan är på 123 m2 i två plan med 5 sovrum och två badrum, varav ett med bastu. Vardagsrum med soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med dubbel kyl/frys, spis, diskmaskin och mikrovågsugn. I anslutning till köket finns matplats för 10 personer, om ni reser fler personer kan ni överväga att dela på de sista matplatserna i vardagsrummet. Utgång till terrassen. Det finns också ett loftvardagsrum med soffa och TV.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- 1 x barnsäng och 2 x barnstol finns i stugan
- Utomhusparkering för max 2 bilar
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
5separata sovrum:
Sovrum 1: Familjevåning med dubbelsäng ner och enkel upp
Sovrum 2: Familjevåning med dubbelsäng ner och enkel upp
Sovrum 3: Dubbelsäng
Sovrum 4: Dubbelsäng + utdragbar säng som sträcker sig till 160 cm
Sovrum 5: Dubbelsäng + utdragbar säng som sträcker sig till 160 cm
2Badrum:
Badrum 1: Dusch, badkar, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch, toalett och tvättmaskin
Fakta
Fakta om Gammelseteråsen 70B
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till stadens centrum | 2000 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.