Gammelseteråsen 20
Hotel beskrivelse
Gammelseteråsen 20 är en modern lägenhet för 7 personer på östra sidan av Kvitfjell mellanstation. Lägenheten är perfekt för en härlig skidsemester med ett centralt läge vid mellanstationen i ett lugnt område. Det är kort avstånd till afterski, restauranger och shopping. Lägenheten har en öppen spis och bastu där du kan koppla av efter en dag på snön. Det är lätt att ta sig till pisterna och längdskidspåren längs skidvägarna i området.
Lägenheten är på 79 m2 med 3 sovrum. Vardagsrum med soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin och mysig matplats.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Gammelseteråsen 20 är inreddmed:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning
Sovrum 3: Våningssäng
Det finns ett badrum i lägenheten med dusch, toalett, tvättmaskin och bastu.
Fakta
Fakta om Gammelseteråsen 20
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till pist | 850 m |
| Avstånd till stadens centrum | 2000 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.