Residence Ecrin des Neiges – Val Claret
Hotel beskrivelse
Mycket vacker lägenhet ”Ecrin des Neiges”, är på 4 våningar, byggnadsår 2000. I komplexet finns en restaurang, Wi Fi, skidförvaring.
Dessutom har lägenheten ett perfekt läge. Det är bara 100 meter till köpcentret, 200 meter till skidorten och skidbacken. Skiduthyrningen ligger 100 meter från Ecrin des Neiges. Skidbussen stannar 5 meter från dörren. Närmaste pool ligger 1,2 kilometer från boendet.
Værelser
Fakta
Fakta om Ecrin de Neiges
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 150 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 5 m |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering för bil | På begäran |