Residence La Grande Casse – Lavachet
Hotel beskrivelse
Huset La Grande Casse, är en bostad på 4 våningar. Huset har ett fantastiskt, soligt läge med bara 150 meter till skidorten. Det är också en kort promenad på bara 200 meter till mataffär, stormarknad, restaurang, bar och bageri. Allt du behöver inom räckhåll.
Værelser
Fakta
Fakta om La Grande Casse
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 150 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |