Chalet Haus Elfie – sommar
Hotel beskrivelse
Chalet Haus Elfie
Välkommen till Chalet Haus Elfie, som ligger i St Anton am Arlberg på Alte Albergstrasse, omgiven av fantastiska berg, i ett lugnt område och med 10 minuters promenad till restauranger. Om du fortsätter vidare hittar du stormarknader och flera restauranger. Liftarna Rendlbahn och Galzigbahn ligger också inom gångavstånd.
I din vistelse på Chalet Haus Elfie ingår en frukostbuffé som serveras i frukostrummet. Chalet Haus Elfie värdesätter social samvaro och mysiga omgivningar, och det finns ett gemensamt utrymme för avkoppling efter en dag med utforskning av området. Det finns också en liten bastu och gratis Wi-Fi i de gemensamma utrymmena.
Chalet Haus Elfie erbjuder rymliga rum med pentry, matplats, TV och badrum. Vissa rum har en balkong eller terrass.
Våra danska värdar är redo att välkomna dig till en underbar sommarsemester i St.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet Haus Elfie
| Liftkort | Inget liftkort |
| Bed & Breakfast | Frukost på morgonen |
| Avstånd till hiss | 600 m |
| Avstånd till pist | 600 m |
| Avstånd till stadens centrum | 600 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Gratis (begränsad) |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Välbefinnande | Nej (liten bastu) |
| Parkering för bil | Ja (mot avgift) |
| Incheckning | 16:00-20:00 |
| Checka ut | kl. 10:00 på morgonen |