Chalet Club – Val Claret
Hotel beskrivelse
Residence ”Chalet Club” är ett lägenhetskomplex med 5 våningar. Anläggningen har hiss och skidförvaring.
Från anläggningen är det 200 meter till en stormarknad, 100 meter till restauranger och 2,2 km till närmaste pool. Sportcentret ligger 800 meter bort, och det är 150 meter till närmaste lift och pister samt 200 meter till skidskolan. Skidbussen stannar också 10 meter från dörren och är gratis.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet Club
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 150 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till stadens centrum | 800 m |
| Avstånd till skidbuss | 200 m |
| Slutstädning | För en avgift |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Mot en avgift |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |