Chalet 6 – Les Balcons
Hotel beskrivelse
Chalet no. 6 Les Balcons ligger i den övre delen av stationen, fem minuters promenad från byns centrum (gratis transfer), med en imponerande utsikt över Val Thorens och dess berg, mot syd/sydväst.
Butiker i närheten (skiduthyrning, snabbköp, restauranger).
Gratis wifi i byggnaden.
Nära till backarna.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet 6 Les Balcons
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 600 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 650 m |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | Tillgänglig för köp |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |