Chalet 149 av Alp Resorts
Hotel beskrivelse
Lägenheterna ligger i den moderna semesteranläggningen ”Chalet 149 by Alps Resorts”. I centrum av Westendorf i ett soligt läge 200 m från skidområdet.
I huset finns en reception och ett gemensamt garage. Stormarknad 650 meter och skidcenter 200 meter från huset. Lägenheterna kan variera i boyta, planlösning, utrustning och möbler.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet 149 från Alps Resorts
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 400 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 550 m |
| Avstånd till skidbuss | 400 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Bastu | Ja, det kan du göra |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |