Buernhof Hallmoos
Hotel beskrivelse
Bauernhof Hallmoos ligger i stadsdelen Hallmoos, 5 kilometer från centrum av Wagrain och 9 kilometer från centrum av St Johann. Närmaste affärer ligger 5 kilometer från huset, och närmaste lift och linbana ligger på samma avstånd.
Værelser
I Bauernhof Hallmoos erbjuder Thinggaard följande lägenheter:
Lägenhet med 2 sovrum för 2 personer:
Lägenheten är en 2-rumslägenhet på 30 m2, belägen på 1:a våningen i huset. Lägenheten har ett kök med spis, ugn, diskmaskin, brödrost, kaffebryggare, matbord och TV. Från rummet finns tillgång till balkongen. Lägenheten har 1 sovrum med 1 dubbelsäng och ett badrum.

Lägenhet med 3 sovrum för 4 personer:
Lägenheten är på 54 m2 och ligger på 1:a våningen i huset. Lägenheten har ett kök med spis, ugn, brödrost, frys och kaffebryggare samt en matplats, TV och tillgång till en balkong. 2 sovrum, båda med dubbelsängar. Lägenheten har en separat dusch och toalett.

Lägenhet med 3 sovrum för 6 personer:
Lägenheten för 6 personer är 60 m2 och ligger på 1:a våningen i huset. Lägenheten har ett vardagsrum med kök med spishäll, ugn, brödrost, mikrovågsugn och kaffebryggare samt en matplats med TV och utgång till balkongen. 2 sovrum, det ena med 1 bäddsoffa för två personer och 1 dubbelsäng och det andra med 1 dubbelsäng. Separat dusch och toalett.

Lägenhet med 8 sovrum för 12 personer:
Lägenheten är en 8-rumslägenhet på 144 m2, belägen på 1:a våningen i byggnaden. Lägenheten har en matsal/vardagsrum med matplats, TV och ett pentry. Köket har spishäll, ugn, diskmaskin, mikrovågsugn, frys och kaffebryggare. Lägenheten har 5 sovrum, 4 av dem med dubbelsängar och ett rum med 1 bäddsoffa för 2 personer och 1 dubbelsäng. Lägenheten har 2 separata duschar och toaletter och ett badrum med både dusch och toalett.

Fakta
Hallmoos gård |
|
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss m. | 5000 m |
| Avstånd till pist m. | 5000 m |
| Avstånd till stadens centrum m. | 5000 m |
| Avstånd till skidbuss | – |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Pris, slutstädning per enhet | Ingår i priset |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Pris, sängkläder per person | Ingår i priset |
| Internet mot avgift | Internet gratis |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |