Bjønnlitjønnvegen 21
Hotel beskrivelse
Ny och vacker stuga för 10 personer i Kvitfjell Vest med längdskidspåren precis utanför dörren och ski-in/ski-out via skidvägen. Stugan har en bra planlösning med ett stort och öppet allrum perfekt för familj, vänner eller kollegor som reser tillsammans.
Stugan är 136 m2 med 5 separata sovrum. Det finns ett vardagsrum med en soffgrupp, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, separat frys, spis, ugn och diskmaskin. Matplats i anslutning till vardagsrummet och köket. På 1:a våningen finns ett vardagsrum med soffa och TV.
Ytterligare information
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Bjønnlitjønnvegen 21 är möblerad med:
5separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng 160 x 200 cm
Sovrum 2: Dubbelsäng 140 x 200 cm
Sovrum 3: Familjevåning 120 cm nedre + enkel övre våningssäng
Sovrum 4: Familjevåning 120 cm nedre + enkel övre våningssäng: Familje våningssäng 120 cm nedre + enkel övre våningssäng
Sovrum 5: Dubbelsäng 120 x 200 cm
2badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett i anslutning till sovrum 1
Fakta
Fakta om Bjønnlitjønnvegen 21
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1600 m |
| Avstånd till pist | 1600 m |
| Avstånd till centrum | 1600 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.